O NÁS

O hale a jak
vnizkl tento projekt

$

Naši zkušení
trenéři parkouru

$

Náš merch a čím
nás můžeš podpořit

$

O HALE

 Jsme revoluční sportovní hala zaměřená na parkour, gymnastiku a workout. Jsme centrum parkouru v Ostravě.
Naše hlavní myšlenka je přimět děti ke zdravému pohybu, poskytnout bezpečný trénink a hlavně se u toho skvěle bavit.

  • sportovcům chceme nabídnout pevné zázemí a možnost seberealizace s kvalitním vybavením, kde si každý přijde na své.
  • Nabízíme pravidelné tréninky (kroužky), volné skákání, indiv. lekce s trenérem, workshopy, přespávačky a spoustu různých eventů.

 

Proč nestačí obyčejná tělocvična?

Kvůli nedostatečnému vybavení tělocvičen a prostorů, kde by se dalo bezpečně trénovat, vznikají zranění. Parkour je poměrně nová sportovní disciplína, na kterou tělocvičny nenabízí dostatečné a vhodné vybavení, jak jsme se sami mohli přesvědčit v mnoha uplynulých letech.

Proč není vhodné trénovat venku?

Riziko úrazů se týká hlavně malých, nezkušených děti ve věku 7-12 let, které viděly Parkour na internetu a snaží se ho bezhlavě napodobovat. Vyjdou za dům a učí se, často bez dozoru, skákat salta do písku. Vznikají pak zbytečné úrazy, jako jsou naraženiny a zlomeniny končetin – a to v lepším případě!

Další problém, který sledujeme, je „ničení osobního majetku“. Tím se rozumí, že veřejnost, která Parkouru nerozumí, usuzuje, že úmyslně ničíme veřejný nebo soukromý majetek, když po něm lezeme a skáčeme z objektu na objekt. Často takové případy končí přivoláním policie. Těm se pak těžko vysvětluje, že nic ničit nechceme a marně hledáme pochopení, že jsme sportovci (pouliční umělci) na úrovni. Parkourem se rozumí „volnost pohybu“ a posouvání jak fyzických, tak psychických hranic. Protože jsme Parkouristi, potřebujeme překážky a máme tendenci je hledat všude kolem nás.

Zkušený Parkourista, který skáče 10 let a více, zvládá salta, skoky, přeskoky, atd. s jistotou a prakticky bez možnosti úrazu, vše má natrénované a téměř neriskuje. Jenže, tohle děti nepochopí. Chtějí to prostě umět. A nejlépe hned. Tím, že vedeme na Ostravsku Parkourové kroužky, se dostáváme do kontaktu s rodiči, kteří se samozřejmě o své děti, které se snaží ve volném čase samy venku o „kaskadérské kousky“, bojí a zakazují tuto činnost dětem provozovat. Což je velká škoda.

Dnešní děti, které by nejraději seděly celý den za počítačem a televizí, je těžké pro něco nadchnout. Moc si vážíme a bereme za určitou zodpovědnost to, že právě děti chtějí dělat Parkour a vidí v nás jejich vzor. Parkour není jenom o saltech, ale o disciplíně, píli a fyzické zdatnosti.

 

SPOLUPRÁCE

Profesionální parkourový tým,
více než 10-tí léta praxe v oboru.

Nabízíme tyto formy spolupráce:

  • reklama (banner) na viditelném místě, dle domluvy u nás v hale
  • akrobatické vystoupení na různých akcích, eventů atp.
  • reklama formou fotek/videí
  • propagace na naších soc. sítích (instagram,facebook,youtube)
  • soukromý trénink/workshop (školy,DDM a další zařížení či soukromé akce) 

Vaše nabídky můžete zaslat na email: info@umparkourpark.cz

TRENÉŘI

Boleslav Morys
Tomáš Slonka

hlavní trenér / zástup ceo
tomasslonka2@seznam.cz

Oliver Morys

trenér s nejvyšší poptávkou na soukromé lekce
4smorys4s@gmail.com

Magda Macošková

trenér gymnastiky a dětí