O HALE

Projekt Parkourové haly vznikl za účelem vybudování zázemí pro parkouristy z Moravskoslezského kraje a okolí.

Parkour se stává čím dál větším „fenoménem“ a získává si čím dál více příznivců, zejména dětí. Proto jsme se rozhodli tento ojedinělý projekt realizovat.

Proč ojedinělý? V ČR jsou v této době zatím jen 3 parkourové haly, které se nachází na druhé na straně republiky. Byla by škoda ostravským parkouristům nedopřát stejnou možnost trénování v prostředí, které bude určené přímo pro ně.

Tento projekt bude zaštitovat profesionální Parkourový tým „Urban Motion“ z Ostravy, který v Moravskoslezském kraji účinkuje více než 10 let.

Parkourová hala bude určena především nadšencům Parkouru.
Díky Parkourové hale si zájemci můžou BEZPEČNĚ vyzkoušet, a později i naučit, parkourové techniky pod dozorem trenérů s mnoholetými zkušenostmi.

 

 

Proč nestačí obyčejná tělocvična?

Kvůli nedostatkům vybavení tělocvičen a prostorů, kde by se dalo bezpečně trénovat, vznikají zranění. Parkour je poměrně nová sportovní disciplína, na kterou tělocvičny nenabízí dostatečné a vhodné vybavení, jak jsme se sami mohli přesvědčit v mnoha uplynulých letech.

 

Proč není vhodné trénovat venku?

Riziko úrazů se týká hlavně malých, nezkušených děti ve věku 7-12 let, které viděly Parkour na internetu a snaží se ho bezhlavě napodobovat. Vyjdou za dům a učí se, často bez dozoru, skákat salta do písku.  Vznikají pak zbytečné úrazy, jako jsou naraženiny a zlomeniny končetin – a to v lepším případě!

Další problém, který sledujeme, je „ničení osobního majetku“. Tím se rozumí, že veřejnost, která Parkouru nerozumí, usuzuje, že úmyslně ničíme veřejný nebo soukromý majetek, když po něm lezeme a skáčeme z objektu na objekt. Často takové případy končí přivoláním policie. Těm se pak těžko vysvětluje, že nic ničit nechceme a marně hledáme pochopení, že jsme sportovci (pouliční umělci) na úrovni.  Parkourem se rozumí „volnost pohybu“ a posouvání jak fyzických, tak psychických hranic. Protože jsme Parkouristi, potřebujeme překážky a máme tendenci je hledat všude kolem nás, jelikož jiné vhodné možnosti, jako by byla Parkourová hala, náš kraj nenabízí.

Zkušený Parkourista, který skáče 10 let a více, zvládá salta, skoky, přeskoky, atd. s jistotou a prakticky bez možnosti úrazu, vše má natrénované a téměř neriskuje. Jenže, tohle děti nepochopí. Chtějí to prostě umět. A nejlépe hned. Tím, že vedeme na Ostravsku Parkourové kroužky, se dostáváme do kontaktu s rodiči, kteří se samozřejmě o své děti, které se snaží ve volném čase samy venku o „kaskadérské kousky“, bojí a zakazují tuto činnost dětem provozovat. Což je velká škoda.

Dnešní děti, které by nejraději seděly celý den za počítačem a televizí, je těžké pro něco nadchnout. Moc si vážíme a bereme za určitou zodpovědnost to, že právě děti chtějí dělat Parkour a vidí v nás jejich vzor.  Parkour není jenom o saltech, ale o disciplíně, píli a fyzické zdatnosti.

Proto sportovcům chceme nabídnout pevné zázemí a možnost seberealizace s kvalitním vybavením, kde si každý přijde na své.

V hale se bude nacházet i posezení pro rodiče, kde si budou moct dát kávu nebo menší občerstvení a sledovat, jak jejich ratolest trénuje a raduje se z pohybu. Bezpečně.

Hala, kterou bude moct navštívit široká škála parkouristů, bude v provozu celý týden. Podle našich odhadů halu navštíví 10-tky parkouristů týdně.

V hale se budou vést pravidelné parkourové tréninky pod naším odborným dohledem, dále budeme pořádat různé exhibice a soutěže pro veřejnost.

ADRESA

Strojní 149/13
Ostrava - Kunčice

Parkování ZDARMA před halou

TELEFON

+420 724 000 944

E-MAIL

info@umparkourpark.cz

PROVOZNÍ DOBA

 PROVOZNÍ DOBA:
PO - PÁ:
15:00 - 21:00
SO - NE: 15:00 - 21:00

Svátky a prázdniny více informací v rezervačním systému.

 

UM Parkour Park

Rezervujte se na pravidelné
lekce, akce a volné vstupy